Oferta / Aglomarmur

 Agglomarmur - inaczej konglomerat, jest produktem przemysłowym wynikającym z połączenia wyselekcjonowanego grysu kamiennego, który stanowi 95% masy i rezyny poliestrowej w charakterze łącznika. Produkt końcowy jest wysokojakościowy i posiada wszystkie właściwości kamienia wchodzącego w jego skład. Zakres konglomeratów jest niezmiernie duży - od produktów tradycyjnych, bardzo podobnych do kamienia naturalnego, po materiały nowatorskie i oryginalne. Dzieli się na konglomerat na bazie marmuru i na bazie kwarco-granitu. Stosuje się wszędzie tam, gdzie tradycyjnie używa się kamienia naturalnego. Dodatkową zaletą konglomeratu jest jednolitość koloru. Obecność żywicy spaja materiał, czyniąc go łatwym w utrzymaniu oraz nadaje mu wyjątkowa odporność na zginanie, co pozwala na zastosowanie materiału w dużych formatach i niewielkich grubościach.    

Jeżeli chodzi o zastosowanie okładziny z konglomeratu marmurowego, można ją stosować dosłownie wszędzie np.: ściany, posadzki, schody, kominki, parapety, elewacje itp.

Parametry okładzin z konglomeratu umożliwiają zastosowanie ich w budynkach i obiektach użyteczności publicznej o dużym nasileniu ruchu zachowując przy tym trwałość i estetyczny wygląd, np.: kościoł, banki, dworce, domy towarowe, biura, lotniska, hotele itp.